Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Laurenţiu Reghecampf, explicaţiile eşecului cu Sepsi. De ce l-a schimbat pe Nistor şi care e relaţia sa cu patronul Mihai Rotaru

CS Universitatea Craiova Publicat pe 28 ian 2022

Laurenţiu Reghecampf a recunoscut că este dezamăgit de modul în care U. Craiova a arătat în partida disputată pe terenul lui Sepsi şi pierdută cu 1-3. Antrenorul a pus, în special, eşecul pe seama modului în care a arătat echipa în a doua repriză, dar şi pe atitudinea jucătorilor săi.

Reghecampf a explicat şi motivul schimbării lui Dan Nostor, dar a vorbit şi despre relaţia dintre el şi patronul echipei, Mihai Rotaru, şi derby-ul din runda următoare, cu CFR Cluj.

Victorie meritată pentru Sepsi, ei au intrat mai hotărâţi. Ne dăm gol singuri în prima repriză, revenim, marcăm, mai marcăm un gol anulat, mai avem o ocazie, putem să intrăm la pauză cu un gol avans, dar atitudinea din repriza a doua, după accidentarea lui Marius Constantin, a dat totul peste cap.

Am pierdut total mijlocul terenului şi am primit două goluri. Sunt puţin dezamăgit de reacţia jucătorilor în repriza a doua. Mai ales de jucătorii care au intrat de pe bancă. Fiecare jucător a încercat să aibă acţiuni individuale. Vom lupta până la capăt. Nu există nicio tensiune între mine şi patronul echipei

Cu Dan (n.r.- Nistor) am avut o discuţie, a spus că e apt, dar îl doare piciorul şi a trebuit să-l schimb. Avem foarte mulţi jucători accidentaţi, vedem ce vom face pe postul de fundaş central. Sunt optimist, normal. Sunt puţin dezamăgit de reacţia jucătorilor din repriza a doua, mai ales a celor care au intrat de pe bancă.

Fiecare a încercat să ia acţiuni individuale şi nu am avut mult succes. Urmează meciul cu CFR, un meci foarte greu, dar vom lupta până la capăt. Trebuie să ne pregătim bine, va fi un duel care pe care cu CFR”, a spus Laurenţiu Reghecampf.

Sepsi a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1 Casa Pariurilor. Au marcat Luckassen ‘1 şi Achahbar ’54, ’61 pentru gazde, respectiv Koljic ‘8 pentru oaspeţi.

Koljic a înscris golul din minutul 8 cu braţul, însă reuşita a fost validată de centralul Iulian Călin.