Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă” Eşec dramatic pentru Bernd Storck în Gruia. ”Am arătat spirit de luptă”
VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi

Lazio, victorie categorică în faţa Milanului. Radu a fost integralist, Tătăruşanu a văzut meciul de pe bancă

Lazio Publicat pe 26 apr 2021

Lazio Roma a umilit AC Milan, în etapa a 33-a din Serie A. Cu Ştefan Radu integralist, echipa din capitala Italiei a avut 1-0 de la pauză, dar şi un gol anulat pentru offside.

Lazio a deschis repede scorul, după 120 de secunde. Correa şi-a trecut primul numele pe lista marcatorilor, după o pasă a lui Immobile. În minutul 43, Lazzari a marcat pentru 2-0, dar după analiza arbitrajuui video reuşita i-a fost anulată pe motiv de offside.

În partea a doua, la numai şase minute de la reluare, romanii şi-au majorat avantajul prin acelaşi Correa. În fine, reuşita de 3-0 i-a aparţinut lui Immobile, pe final, în minutul 87.

Dacă Ştefan Radu a fost integralist la Lazio, la AC Milan, Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă neutilizată.

• Lazio: Reina – Marusic, Acerbi, Radu – Lazzari, Savic, Leiva, Alberto, Lulic – Correa, Immobile
  • AC Milan: Donnarumma – Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez – Bennacer, Kessie – Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic – Mandzukic

Lazio a ajuns la 61 de puncte, dar se menţine pe locul 6 în Serie A, în timp ce AC Milan e chiar următoarea deasupra, pe 5, cu 66 de puncte. Dacă ar fi câştigat, AC Milan ar fi urcat pe locul 3.