Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin Dinamo Bucureşti – CSM Constanţa e finala Cupei României la handbal masculin
Volei masculin | România, înfrângere cu Ucraina în al doilea meci din Golden League

Ianis Hagi nu îi mai impresionează pe scoţieni: ”Este un fotbalist aproape uitat. Nu va rămâne”

VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec VIDEO | Bayern încheie ”în genunchi” sezonul! Bavarezii au ratat şi locul 2. Leverkusen termină Bundesliga fără eşec
Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix

"Le-am zis să scape de teama care-i cuprinsese”. Boloni obţine o victorie crucială în bătălia pentru salvarea de la retrogradare

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 4 mar 2024

FC Metz, condusă de antrenorul român Laszlo Bölöni, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, echipa FC Nantes, în etapa a 24-a din Ligue 1.

Echipa lui Bölöni s-a impus cu 2-0 marcând de două ori în repriza secundă. Mai întâi Mikautadze a transformat un penalti, în minutul 58, apoi georgianul împrumutat de la Ajax a oferit pasa de gol pentru Udol, în minutul 60.

A fost prima victorie pentru Metz după zece etape consecutive fără succes în Ligue 1.

"Le-am zis să scape de teama care-i cuprinsese. Era nevoie de mai multă concentrare, mai multă implicare. Şi le-am cerut, mai mult decât orice, să accelereze pe spaţiile din spatele apărării, nu doar pe zonele laterale. În acelaşi timp, i-am avertizat pe Mikautadze, Lamkel Ze şi Camara că trebuie să ridice nivelul de joc", a spus Boloni, conform celor de la Le Republicain Lorrain.

În clasament, Metz este pe locul 17, cu 20 de puncte, şi luptă să se salveze de la retrogradare. FC Nantes e pe locul 13, cu 25 de puncte.