Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Leo Grozavu, între nervi şi sinceritate: "Au fost peste noi, dar e inadmisibil ce s-a întâmplat!"

Cupa României Publicat pe 22 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19429063/1/leo-grozavu.jpg


Leo Grozavu a recunoscut că FCSB a fost mai bună decât Sepsi, în finala câştigată cu 1-0, dar continuă să se lege de situaţia creată înaintea meciului de la Ploieşti, unde Istvan Fulop nu a fost folosit de teama unui memoriu din partea FCSB.
 
Şefii lui Sepsi au cerut opinia FRF în cazul lui Fulop, care primise două galbene în optimi şi semifinale, iar Grozavu nu a uitat: "Era de aşteptat. Nu a fost echitate. O echipă proaspătă, care a avut timp să pregătească jocul, noi care am venit după un joc la Sibiu, unde am consumat energie multă. Şi această problemă cu Fulop, este inadmisibil ce se întâmplă în România: nu putem folosi un jucător de bază din cauza unui regulament ambiguu. Nu primim niciun răspuns de două zile! Sunt convins că dacă Steaua pierdea meciul, ar fi făcut memoriu", a declarat antrenorul pierzătoarei, la finalul meciului.
 
Apoi, Leo Grozavu a recunoscut că Man, Coman şi colegii lor au fost peste Sepsi: "Steaua superioară nouă astăzi, nu pot spune că nu au meritat. Au fost mai prezenţi în faţa porţii, au jucători de calitate. Eliminarea a fost stupidă, sunt atâtea trageri în careu...Le-am atras atenţia înainte de meci, ştiau ce trebuie să facă, nu mai are rost să comentez", a mai declarat tehnicianul lui Sepsi.
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele