Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului
Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică
Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi
E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open

Lewis Hamilton va pleca primul în cursa de sprint a Marelui Premiu de la Interlagos

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 12 nov 2021

Lewis Hamilton va pleca primul în cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei, ce se dispută pe traseul de la Interlagos. Circuitul sud-american este unul scurt, un tur având puţin peste un minut.

Cursa de sprint este un format adus în premieră în acest sezon şi dă grila de start pentru cursa. Se concurează pe parcursul a 100 de kilometri, iar câştigătorul primeşte 3 puncte. Chiar dacă va fi învigător mâine, Hamilton nu se va putea bucura de pole, deoarece pilotul Mercedes are o penalizare de 5 locuri.

Pe locul secund s-a clasat rivalul său în lupta pentru titlu, Max Verstappen, care are un avans de 20 de puncte la general. Podiumul a fost completat de al doilea pilot Mercedes, Valtteri Bottas.

Cursa de sprint a Marelui Premiu al Braziliei este a treia din actuala stagiune şi se vede sâmbătă, ora 21:30, în direct pe Look Sport 3 Motors.