Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

LIVE VIDEO ǀ FC Voluntari – Hermannstadt 3-0. Ilfovenii se impun categoric şi mai speră la play-off

FC Voluntari Publicat pe 3 dec 2022

FC Voluntari a învins clar pe teren propriu, pe formaţia FC Hermannstadt, scor 3-0, într-un meci al etapei a 19-a din Superligă.

Scorul a fost deschis în minutul 16, când Cristian Costin a înscris din apropiere, reluând în plasă o pasă cu capul a lui Nemec. Nemec a trecut apoi la finalizare, el înscriind în minutul 73. Scorul final a fost stabilit de Damaşcan, în minutul 83.

FC Voluntari – Hermannstadt 3-0 (Costin 16, Nemec 72, Damaşcan 83)

Minutul 90+3: Fluier final! FC Voluntari se impune cu 3-0.

Minutul 83: GOL Voluntari! Garcia bate în forţă o lovitură liberă. Antoche respinge cu capul, dar numai până la Damaşcan, care împinge balonul în poartă din 2 metri.

Minutul 72: GOL Voluntari! Probleme în defensiva celor de la Hermannstadt, care nu pot respinge mingea. Nemec este pe fază şi face 2-0.

Minutul 45+2: Pauză! FC Voluntari conduce cu 1-0.

Minutul 44: Şansă uriaşă pentru Hermannstadt. Alhassan se demarcă excelent, îl driblează pe Popa, dar trimite în bară. Mingea s-a scurs pe linia porţii.

Minutul 16: GOL Voluntari! Nemec scoate excelent până la Costin, care reia din interiorul careului şi bifează primul gol stagional.

Minutul 7: Letica prinde execuţia cu capul a lui Armaş expediată din câţiva metri, după un corner.

Minutul 1: A început meciul!

Sursa foto: Flashscore

Golurile, ratările, momentele tensionate din joc, deciziile VAR, paradele sau alte faze spectaculoase ale duelului vor fi redate în format live video & text de către site-ul www.PrimaSport.ro.

Echipele probabile:

• FC Voluntari (3-5-2): M. Popa - Meleke, Matricardi, Armaş - Lopes, Garcia, Tavares, Raţă, Aliji - Nemec, Damaşcan
  • Rezerve: J. Fernandez, C. Achim, M. Răduţ, Merloi, D. Florea, Al. Vlad, Ricardinho, Andres, Cr. Costin
  • Absenţi: Droppa, Marrone (accidentaţi)
  • Antrenor: Liviu Ciobotariu
  •
  • Hermannstadt (4-3-3): Letica - Medina, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Biceanu, Răuţă, B. Alhassan - Balaure, Paraschiv, C. Popescu
  • Rezerve: Muţiu, Bejan, P. Petrescu, Hora, Năstăsie, Issah, Oroian, Babic
  • Absent: Mino Sota (suspendat)
  • Antrenor: Marius Măldărăşanu

În turul sezonului regular, Hermannstadt a învins pe teren propriu FC Voluntari cu scorul de 2-1.