”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024 ”Dacă voi fi acolo ar fi o onoare”. Vlad Chiricheş visează la EURO 2024
Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24 Cristiano Ronaldo a ratat titlul în Arabia Saudită. Al Hilal a cucerit trofeul cu numărul 24
Unul din cei mai experimentaţi jucători de la PSG şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai experimentaţi jucători de la PSG şi-a anunţat plecarea
VIDEO | Athletic Bilbao - Osasuna 2-2. Gazdele revin de la 0-2 şi salvează remiza în minutul 90+6! VIDEO | Athletic Bilbao - Osasuna 2-2. Gazdele revin de la 0-2 şi salvează remiza în minutul 90+6!
Nottingham Forest – Chelsea 2-3. Londonezii leagă trei victorii la rând în Premier League Nottingham Forest – Chelsea 2-3. Londonezii leagă trei victorii la rând în Premier League
VIDEO | AC Milan - Cagliari 5-1. Demonstraţie de forţă a trupei lui Stefano Pioli VIDEO | AC Milan - Cagliari 5-1. Demonstraţie de forţă a trupei lui Stefano Pioli

VIDEO ǀ Oţelul – Sepsi 2-3. Etapa se termină spectaculos! Covăsnenii ies din seria nefastă

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 12 dec 2023

Sepsi OSK a învins în deplasare, cu scorul de 3-2 (1-1), echipa Oţelul Galaţi, în ultimul meci al etapei a XIX-a a Superligii.

Pentru Oţelul au marcat Maciel (39) şi Cîrjan (83), iar pentru Sepsi au punctat Matei (4), Ştefănescu (64) şi Ciobotariu (75).

Oţelul – Sepsi 2-3 (Maciel 38, Cîrjan 82 / Matei 4, Ştefănescu 64, Ciobotariu 75), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Oţelul: Dur-Bozoancă – Adăscăliţei, Yabre, Lovric, Gomes da Silva – Cisotti(c), Zivulic, Teles – Frederic, Pop, Bodişteanu
  • Sepsi: Niczuly(c) – Kecskes, Ninaj, Ciobotariu – Oteliţă, Alimi, Rodriguez, Varga – Ştefănescu, Safranko, Matei

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 3-2.

Minutul 82: GOL Oţelul! Cîrjan este găsit singur pe 10 metri şi reia în poartă.

Minutul 75: GOL Sepsi! Ciobotariu face 3-1 după o fază fixă.

Minutul 65: GOL Sepsi! Ştefănescu ia o acţiune pe cont propriu, trece de doi adversari şi reia din careu.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 38: GOL Oţelul! Pop nimereşte bara, mingea revine la Maciel, care îndeplineşte o formalitate.

Minutul 15: Din nou mari probleme în apărare. Ştefănescu scapă singur cu Dur-Bozoancă, însă de această dată portarul salvează în corner.

Minutul 12: Niczuly scoate de sub transversală şutul-centrare trimis de Cisotti.

Minutul 4: GOL Sepsi! Eroare mare în apărarea gazdelor. Matei rămâne singur cu portarul Dur-Bozoancă, îl driblează şi reia cu poarta goală.