VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, unde va întâlni Chelsea

Liverpool Publicat pe 21 ian 2022

Liverpool s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Ligii Angliei, trecând în semifinale de Arsenal Londra, scor general 2-0.

În prima manşă a semifinale, disputată la 13 ianuarie, scorul a fost 0-0. Meciul retur a fost câştigat de Liverpool cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Diogo Jota, în minutele 19 şi 77. În minutul 90, de la Arsenal a fost eliminat Partey.

Prima semifinală a fost câştigată de Chelsea în faţa echipei Tottenham, scor 2-0 în tur şi 1-0 în retur.