Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup Steaua Bucureşti, înfrângere cu CN Sabadell şi ratează semifinalele LEN Euro Cup
Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el” Gigi Becali şi-a pierdut răbdarea cu jucătorul de la FCSB şi s-a decis! „Să vedem dacă ne putem baza pe el”
Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A Antrenorul, favorit să o preia pe AC Milan. Alegerea interesantă a clubului din Serie A
OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti OUT de la Rapid, până la finalul sezonului! Anunţul făcut de formaţia din Giuleşti
Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice Decizia luată de CIO dacă niciun palestinian nu se califică la Jocurile Olimpice
Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri Joan Chelimo Melly a stabilit un nou record al României, în proba de 10 kilometri

Liverpool, victorie cu Wolverhampton, scor 1-0, în Premier League. Meciul a fost marcat de accidentarea portarului Rui Patricio, scos de pe teren pe targă

Premier League Publicat pe 16 mar 2021

Formaţia Liverpool a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Wolverhampton, în etapa a XXX-a a campionatului Angliei.

Unicul gol al meciului a fost  marcat de Diogo Jota, în minutul 45+2.

În minutul 86, portarul echipei Wolverhampton, Rui Patricio, s-a ciocnit violent cu fundaşul Conor Coady, suferind un traumatism cranian. El a rămas întins pe gazon timp de 14 minute, fiind apoi scos de pe teren cu targa şi transportat la spital.

După meci, antrenorul Nuno Espirito Santo a anunţat că jucătorul este conştient şi se află în afara oricărui pericol.