Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

Liviu Antal a revenit în Casa Liga 1, după trei ani. ”Am găsit aici un antrenor devotat, care se implică foarte mult”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 15 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

UTA Arad şi FC Viitorul au remizat, scor 0-0, în penultimul meci din etapa a 16-a din Liga 1, în direct pe Look Sport. Prudenţa a fost cuvântul de ordine în cazul ambelor echipe. Echipa pregătită de Mircea Rednic a jucat în inferioritate numerică din minutul 83.

Liviu Antal a revenit în Casa Liga 1, după o pauză de trei ani. Atacantul a intrat în minutul 61, fără să marcheze. La final, acesta a declarat că a fost foarte bine primit în vestiarul formaţiei din Arad şi a ţinut să îşi laude colegii, dar şi pe Laszlo Balint.

"Aveam colegi cu care am mai jucat şi care sunt aici, de exemplu Hora, care e un prieten foarte bun şi este esenţial pentru noi. Mi-a fost dor de Liga 1. Acum urmează să mă pregătesc cât mai bine ca să joc şi 90 de minute.

Foarte bine m-au primit colegii, am nişte colegi minunaţi, am găsit aici un antrenor devotat, care se implică foarte mult. Cei din conducere încearcă să ne ofere toate condiţiile, e un club foarte bine organizat", a spus Antal, la flash-interviu.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19894073/1/antal.jpg

Antal a fost campion naţional al României cu Oţelul Galaţi, în sezonul 2011-2012, când a câştigat şi Supercupa României. Cu gruparea din Vilnius şi-a trecut în palmares încă trei trofee – Cupa Lituaniei (2019), titlul naţional şi Supercupa Lituaniei (ambele în 2020).

În anul 2011 a fost convocat la echipa naţională a României, pentru care a jucat în meciul cu Paraguay.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele