Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei

Liviu Ciobotariu a avut emoţii în a doua reprizei a meciului cu Chindia. ”Au şutat de mai multe ori, au avut şi două bare”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 13 mar 2023

FC Voluntari a încheiat în deplasare, scor 1-1, cu echipa Chindia Târgovişte, în etapa a XXX-a, ultima a sezonului regulat din Superliga.

Pentru ilfoveni a marcat de Damaşcan, în minutul 15, iar pentru Chindia a punctat Cooper, în minutul 71.

Liviu Ciobotariu a recunoscut că cei de la Chindia au avut mai multe ocazii, în contextul în care au fost mult mai periculoşi în repriza secundă.

”A fost un joc bun, disputat, am întâlnit o echipă solidă, puternică, cu jucători de atac puternici, care marchează goluri. Dacă Merloi era inspirat în minutul 91, puteam să plecăm cu trei puncte, dar nu ştiu dacă ar fi fost meritat, dacă mă gândesc la raportul ocaziilor.

Cei de la Chindia au şutat de mai multe ori, au avut şi două bare. E un lucru pozitiv că de patru meciuri suntem neînvinşi şi suntem pe un drum bun. Am fost bine organizaţi în defensivă, am avut şi contraatacuri.

Echipele care au un lot echilibrat valoric vor avea câştig de cauză. Vor fi meciuri foarte disputate, pentru că diferenţa de puncte este mică. Va trebui să ai un lot bun, să faci schimbări, să nu ai probleme cu cartonaşele, cu eliminările. Am avut ceva probleme cu accidentările. În afară de Droppa, suntem ok”,