Ultima oră
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

”Lotul e bun, am concurenţă”. Mircea Rednic obţine un succes palpitant

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 29 oct 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21364376/1/fcu-1948-craiova-afc-uta-arad-superliga-superbet-29-10-2023.jpg

FCU Craiova a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii. Oltenii au condus cu 1-0.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Fabry ’37 (penalty), Ofosu ’41 şi Micovschi ’64, iar pentru FCU au înscris Chiţu ’29 şi Van Durmen ’60.

Mircea Rednic s-a declarat încântat de acest succes şi a punctat că se bucură că are un lot bun din punct de vedere cantitativ şi calitativ.

 

”Sunt exigent pentru că am păţit-o în ultimele meciuri. Am pierdut puncte. Victoria asta sigur o să ne dea încredere. Încep meciurile de Cupă acum. Ne interesează. Echipa a fost de nota 7 azi, nu de 10.

Ne-am precipitat. Au mai făcut un dribilng. Au fost şi egoişti pentru că au avut ocazii clare. Kevin a avut două ocazii şi putea să dea pase. Noi am pierdut puncte pe mâna noastră.

Toate meciurile sunt speciale. Ne luptăm pentru un loc mai bun în clasament. Sunt exerciţii care se fac la antrenamente. Ei încep să se înţeleagă. Mai am mult de muncă. Nu am de ce să mă plâng. Lotul e bun, am concurenţă”,
a spus Rednic, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele