Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

Lucian Sânmărtean a retrăit unul din cele mai inedite momente din carieră. ”Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire!”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 13 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19420068/1/san.jpg

Fostul fotbalist al naţionalei României, Lucian Sânmărtean a participat la o acţiune a Federaţiei Române de Fotbal, prin care oficialii vor să promoveze Cupa României.

Sânmărtean, care de-a lungul carierei s-a remarcat la FC Vaslui şi FCSB a povestit unul din cele mai importante momente pe care le-a trăit în această competiţie. Este vorba despre finala din 2010, pe vremea când juca la moldoveni, care au cedat la penalty-uri, în faţa celor de la CFR Cluj.

„Am ieşit la pauză în semn de răzvrătire. Eram un tip introvertit, erau foarte multe discuţii în vestiar şi auzeam tot felul de chestii. Reuşeam să îmi atrag antipatia din partea antrenorilor şi jucătorilor. Am făcut o repriză foarte bună, dar nu eram mulţumit de ce se discuta la pauză şi m-am dat accidentat, am zis că mă doare piciorul. Lăcătuş (n.a - antrenor la FC Vaslui la acel moment) a simţit că nu vreau să mai joc. Ştia că ceva nu e în regulă”, a declarat Sânmărtean.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele