Ultima oră
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB
Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor Dinamo s-ar putea despărţi de un titular! I-a fost găsit deja înlocuitor
Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion” Jucătorul format de Cristi Chivu i-a făcut caracterizarea antrenorului român: ”Un campion”
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite

Lui Ilie Poenaru i s-a cerut demisia. ”Vom avea o discuţie la finalul acestui tur de campionat”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 23 oct 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20896960/1/dica-2.jpg

Universitatea Craiova a câştigat în deplasare, scor 2-1, meciul cu formaţia UTA Arad, din etapa a 15-a a Superligii.

Abeid a deschis scorul pentru gazde, în minutul 13. În primul minut de prelungire al primei reprize, Baiaram a egalat cu o lovitură de cap, la centrarea lui Nistor. Arădeanul Anton a fost eliminat în minutul 50, pentru un al doilea cartonaş galben, iar craiovenii au preluat conducerea pe tabelă prin acelaşi Baiaram, cu un gol din pasa lui Nistor.

Fanii celor de la UTA i-au cerut demisia lui Ilie Poenaru, dar tehnicianul a declarat la finalul partidei că nu se gândeşte să facă acest gest, dar va discuta cu oficialii echipei.

”Am început bine meciul, am jucat de la egal la egal, chiar am făcut lucruri bune. Nu am înţeles de ce după marcarea golului am făcut pasul în spate şi am lăsat adversarul să ne domine. Într-un final, au reuşit să ne şi egaleze. După pauză, tocmai ce le transmisesem să stăm cât mai sus şi să blocăm verticalizările. Din păcate, nu a durat mult şi facem greşeala pe care o face Paul şi după acel cartonaş se rupe echilibrul. Era normal ca adversarul să aibă posesia. După care, golul doi, dar chiar şi aşa pe fondul acestui joc reuşim să ne creăm nişte situaţii… Puteam să egalăm. Din păcate, ăsta este fotbalul. Sunt detalii.

M-am săturat să tot vorbesc să fim responsabili, să luăm deciziile cele mai bine… Până nu vom face aceste lucruri, vom avea de suferit”, a spus Ilie Poenaru, la flash-interviul de după meci.

(n.r. despre demisie) E greu să schimbi ceva în 4-5 luni. Nu mă gândesc să plec, dar vom avea o discuţie la finalul acestui tur de campionat”,
a spus Poenaru, la finele partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele