Joao Pedro da Silva, noul jucător al campioanei României la handbal masculin, Dinamo Joao Pedro da Silva, noul jucător al campioanei României la handbal masculin, Dinamo
Steven Gerarrd îşi face o super echipă la Aston Villa. Pe cine au semnat englezii pentru doar 31 de milioane de euro Steven Gerarrd îşi face o super echipă la Aston Villa. Pe cine au semnat englezii pentru doar 31 de milioane de euro
Fotbaliştii lui Dinamo îşi negociază deja viitorul. Cosmin Matei, aproape de un acord cu UTA sau Sepsi. Cu cine discută Pierret şi Carp

VIDEO ǀ U BT Cluj - CSO Voluntari, scor 87-65, în primul meci din finala Ligii Naţionale de baschet masculin
VIDEO ǀ Rapid, victorie cu SCM Craiova în penultima etapă a Ligii Naţionale de handbal feminin. Cum a reacţionat Cristina Neagu după succesul dificil al CSM Bucureşti cu HC Zalău
VIDEO ǀ Cristina Neagu, după victoria dificilă la HC Zalău: ”Cu noi vă daţi viaţa, cu alţii vă daţi la o parte!” VIDEO ǀ Cristina Neagu, după victoria dificilă la HC Zalău: ”Cu noi vă daţi viaţa, cu alţii vă daţi la o parte!”

”M-a lovit”. Steliano Filip a vorbit despre conflictul cu Rufati de la Clinceni

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 30 apr 2022

Dinamo a învins pe teren propriu, cu scorul de 5-1, formaţia Academica Clinceni, în etapa a VII-a a play-out-ului Ligii 1 Casa Pariurilor.

Pentru Dinamo au marcat Ivanovski ''55, Ivanov '58, Morar '76, '78, 86, iar pentru Clinceni a înscris Massaro '88.

Momentul psihologic a fost în minutul 37, când Rufati a văzut direct cartonaşul roşu, pentru o lovitură cu capul în gură aplicată lui Steliano Filip. Jucătorul lui Dinamo a explicat faza la flash-interviuri.

”(n.r. despre lovitura pe care i-a aplicat-o Rufati) A trecut prin faţa mea, l-am călcat, i-am şi spus arbitrului că l-am atins, de ce să mint? Nu am înţeles reacţia lui, m-a lovit. Că a făcut-o încet sau tare, am obţinut ce trebuia să obţin. Mi-a părut rău, dar ce să facem, aşa este la fotbal.

Un rezultat bun, meci bun pentru noi. Ne-am dorit victoria, să ne facem jocul şi să pregătim uşor-uşor barajul. Când nu dai gol, jocul se poate schimba. Chiar dacă a fost 0-0, am dominat prima repriză, am avut câteva ocazii foarte clare. Am vorbit la pauză, ţinând cont de superioritatea numerică, trebuia să câştigăm”