VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

”Mă simt bine din punct de vedere fizic, lucrez foarte, foarte mult”. Omrani, pasă de gol pentru FCSB II, în Liga 3

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 24 sep 2022

CS Dinamo – FCSB II, partidă din etapa a 5-a a Seriei 4 din Liga a 3-a, s-a terminat cu victoria ”satelitului”  formaţiei patronate de Gigi Becali în faţa echipei Ministerului de Interne, scor 1-3.

Andrei Dumiter, în minutele 36 şi 45, a stabilit scorul primei reprize prin dubla sa. Vlad Tudor, fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, în minutul 48, a risipit orice emoţie pentru ”roş-albaştri” prin golul său. George Apostol, în minutul 85, a marcat golul de onoare al gazdelor.

Billel Omrani a bifat primul meci, după ce a semnat cu FCSB. Acesta a oferit pasa de gol la a doua reuşită semnată de Dumiter. Atacantul a explicat că se simte bine din punct de vedere fizic şi lucrează intens ca să revină în formă.

”A fost bine pentru echipă, am câştigat. Pentru mine, a fost foarte bine că am putut juca. Am dat un assist, am provocat un fault şi după a fost gol, sunt foarte fericit.

Mă simt bine din punct de vedere fizic, lucrez foarte, foarte mult. M-am simţit foarte bine, am jucat mult, am făcut sprint-uri, vedem cum voi fi săptămâna viitoare. Acum sunt foarte bine, sunt pregătit pentru meciul cu Argeş. Mai am puţin şi ajung la 100%, sunt la 80% acum cred. Mai am nevoie de meciuri”
, a declarat atacantul francez, la finele partidei.