Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”

”Mai e mult de lucrat la omogenitate”. Teja spera mai mult de la jocul cu Hermannstadt

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2022

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a treia din Superligă.

Pentru FC Hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 53, iar pentru FC Botoşani a punctat Florescu, în minutul 72, din penalty.

Antrenorul celor de la Botoşani, Mihai Teja a explicat că mai sunt multe de pus la punct la echipa sa şi nu este mulţumit de rezultatul de luni seara, deoarece spera la victorie.

”Ne doream să câştigăm. Am făcut o primă repriză destul de slabă, nu ne-am creat ocazii, nu am avut dinamică bună şi nici circulaţie rapidă a balonului. Am luat un gol. Am încercat să preluăm iniţiativa, am revenit în joc şi am avut ocazii, dar nu am reuşit să înscriem.

Doream mai mult şi ca rezultat şi ca joc. Putem mult mai mult şi sper să devenim o echipă mai omogenă şi mai incisivă. Trebuie să fim atenţi pe faza defensivă. Am luat un gol simplu, de evitat.

Mai e mult de lucrat la omogenitate, la dinamica jucătorilor. Mai sunt multe de lucrat pentru a scoate din joc un adversar care se pune pe două linii, aşa cum a fost Hermannstadt”, a declarat antrenorul celor de la Botoţani, după meci.