Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Manchester City a câştigat Cupa Angliei, după victoria cu 2-1 în faţa rivalei United. Trupa lui Pep Guradiola, foarte aproape de ”triplă”

Premier League Publicat pe 3 iun 2023

Manchester City a câştigat, sâmbătă, Cupa Angliei, învingând în finala de pe stadionul Wembley echipa Manchester United, scor 2-1. Ilkay Gundogan a înscris cel mai rapid gol din istoria finalelor competiţiei.

Gundogan a marcat în secunda 12 şi tot el a înscris în minutul 51. Pentru United a marcat Fernandes, în minutul 33, din penalti.

Pentru Manchester City este al şaptelea triumf în Cupa Angliei, după cele din 1904, 1934, 1956, 1969, 2011 şi 2019.

În actualul sezon, City a câştigat şi Premier League. În plus, echipa engleză este calificată în finala Ligii Campionilor, în care va întâlni, la 10 iunie, la Istanbul, formaţia Inter Milano.