VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin
VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle
VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză
Gigi Becali cere desfiinţarea CSA Steaua: „Scoate marca la vânzare!”
Singurul patron din Superliga care l-a felicitat pe Gigi Becali după câştigarea titlului: „Om de calitate” Singurul patron din Superliga care l-a felicitat pe Gigi Becali după câştigarea titlului: „Om de calitate”
Antrenorul echipei Vasco da Gama a fost demis. Modul incredibil prin care a aflat vestea Antrenorul echipei Vasco da Gama a fost demis. Modul incredibil prin care a aflat vestea

Manchester City devine lider provizoriu în Premier League, după victoria cu Aston Villa

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2021

Manchester City a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), pe Aston Villa, într-o restanţă din etapa I a Premier League. Aceasta a fost a şasea victorie la rând pentru formaţia din Manchester.

Au marcat: Silva '78 şi Gundogan '89 (p).

City a trecut pe locul I cel puţin pentru două ore, până la finalul meciului Fulham - Manchester United.

Echipa lui Pep Guardiola a acumulat 38 de puncte din 18 jocuri, fiind la egalitate cu Leicester (19 meciuri), de pe locul 2. United (18) este pe locul 3, cu 37 de puncte.

Campioana Liverpool ocupă locul 4, cu 34 de puncte, din 18 partide, înaintea formaţiei Tottenham, de pe locul 5 (33 de puncte - 18 meciuri).

Aston Villa (16) ocupă locul 11, cu 26 de puncte.gio Emilia. Asta înseamnă că Federaţia Italiană a fost nevoită să renunţe la suma de 7,5 milioane de euro, pe care arabii o ofereau.

Cei de la Play Station sunt noul sponsor al competiţiei, care a venit cu o tehnologie inedită în fotbal.