Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!” Viorel Moldovan s-a săturat şi a ţinut un discurs manifest pentru fotbalistul din Superligă: ”La muncă, copile, la muncă! Trece trenul pe lângă tine!”
Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”

Manchester United a învins în Cipru. PSV a făcut scor la Zurich. Meciul de la Malmo a fost întrerupt minute bune din cauza petardelor

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 6 oct 2022

Echipa engleză Manchester United a câştigat joi, în deplasare, meciul disputat în compania formaţiei Omonia Nicosia, scor 3-2, în cadrul celei de-a trei etape din grupele Europa League. PSV Eindhoven s-a impus cu scorul de 5-1 la Zurich, iar Sheriff Tiraspol a pierdut în faţa spaniolilor de la Real Sociedad, scor 0-2. În Suedia, arbitrul a întrerupt meciul de la Malmo pentru că fanii germani au aruncat petarde pe teren.

Cu Cristiano Ronaldo titular, Manchester United a fost condusă cu 1-0 la Nicosia, dar a revenit şi s-a impus cu 3-2. La Zurich, PSV a avut 4-0 în minutul 35 şi 5-0 în repriza secundă, însă gazdele au reuşit să înscrie golul de onoare. La Chişinău, Sheriff Tiraspol nu a putut ţine piept lui Real Sociedad, şi spaniolii au câştigat cu 2-0. Lazio Roma, cu Ştefan Radu rezervă neutilizătă, a făcut egal în deplasare, cu Sturm Graz. Meciul de la Malmo, dintre Malmo şi Union Berlin a fost întrerupt mai multe minute de către arbitru după ce fanii oaspeţilor au aruncat cu petarde pe teren

Rezultatele înregistrate joi seara, în Europa League:

Grupa A: FC Zurich – PSV Eindhoven 1-5 (Okita 87 / Vertessen 10, 15, Gakpo 21, 55, Simons 35)

Grupa C: HJK – Ludogoreţ 1-1 (Hetemaj 55 / Tissera 10)

Grupa D: Malmo – Union Berlin 0-1 (Becker 68)

Grupa E: Omonia Nicosia – Manchester United 2-3 (Ansarifard 34, Panagiotou 85 / Rashford 53, 84, Martial 63)

Grupa E: Sheriff Tiraspol – Real Sociedad 0-2 (David Silva 53, Elustondo 62)

Grupa F: Sturm Graz – Lazio Roma 0-0

Grupa H: AS Monaco – Trabzonspor 3-1 (Ben Yedder 14, 45+2 penalti, Disasi 55 / Bakasetas 72)

Grupa H: Steaua Roşie Belgrad – Ferencvaros Budapesta 4-1 (Kanga 27 penalti, 60 S. Mitrovic 35, Katai 51 / Zachariassen 71)