VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Marea păcăleală a lui Gigi Becali: 9 milioane de lire sterline pentru Denis Alibec

FCSB Publicat pe 19 aug 2022

Gigi Becali a dezvăluit că a primit două oferte uriaşe pentru Denis Alibec, în perioada în care actualul atacant al Farului Constanţa evolua pentru FCSB.

În timp ce o formaţie era pregătită să achite 7 milioane de euro, alta era dispusă să ofere 9 milioane de lire sterline. Până la urmă, Denis Alibec s-a întors la Astra Giurgiu pentru 1,4 milioane de euro.

"Pierzi, câştigi, aşa e în afaceri... am avut o situaţie cu Alibec. Îmi dădea o echipă 7 milioane de euro imediat, dar era unul din Anglia în birou cu Vali Argăseală, zicea că dă 9 milioane de lire sterline.

Eu l-aş fi dat, dar s-au întrerupt discuţiile. I-am refuzat pe ăia, nu l-am dat nici la ăştia şi nu am mai luat niciun ban. Nu regret, aşa e în afaceri. Pierzi, câştigi, nu trebuie să îţi pară rău!”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

42 de meciuri, 12 goluri şi 10 pase decisive reprezintă statistica lui Denis Alibec la FCSB.