Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid Cine va arbitra partida, de duminică, din Superliga, CFR Cluj - Rapid
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ACUM, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au deschis scorul VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, ACUM, în direct la Prima Sport 1! Gazdele au deschis scorul
A început curăţenia de vară a lui Mircea Rednic de la UTA! Jucătorul care va pleca A început curăţenia de vară a lui Mircea Rednic de la UTA! Jucătorul care va pleca
Clubul legendar a ajuns în colaps şi primeşte donaţii de la foştii jucători pentru a fi salvat: ”Am decis cu toţii să facem un sacrificiu!”

Dani Coman face marele anunţ: ”Săptămâna viitoare semnez!”

COSR | 100 de ani de la prima medalie olimpică a României

Maria Sakkari a eliminat-o pe Arina Sabalenka, principala favorită, de la Turneul Campioanelor

Tenis Publicat pe 16 nov 2021

Maria Sakkari, din Grecia, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor de la Guadalajara, după ce a învins-o, luni, cu scorul de 7-6 (1), 6-7 (6), 6-3, pe Arina Sbalenka, din Belarus, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1.

Partida a durat două ore şi 47 de minute şi, la capătul ei, Sakkari, cu două victorii, a terminat pe locul al doilea în clasamentul Grupei Chichen Itza.

Ea va evolua în penultimul act cu Anett Kontaveit din Estonia, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 8, câştigătoarea Grupei Teotihuacan.

În al doilea meci al grupei, poloneza Iga Swiatek, locul 9 WTA şi cap de serie numărul 5, a obţinut o victorie de palmares cu spaniola Paula Badosa, locul 10 WTA şi cap de serie numărul 7, scor 7-5, 6-4, după o oră şi 39 de minute de joc.

Badosa, care avea asigurat locul I în clasamentul grupei după etapa a II-a, va da piept în semifinale cu compatrioata ei, Garbine Muguruza, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 6.

Cu excepţia acesteia din urmă, toate celelalte trei jucătoare din penultimul act sunt debutante la finala sezonului.