Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Marius Croitoru s-a enervat, după victoria cu Sepsi. ”Cel mai slab VAR”

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2022

FCU Craiova a trecut de formaţia Sepsi OSK, pe teren propriu, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă.

La Târgu Jiu, în prima repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a anulat două goluri. Primul a fost în minutul 10, când a fost anulat golul lui Tudorie, pentru un ofsaid. Al doilea, în minutul 18, când a înscris Bălan, dar după intervenţia VAR golul a fost anulat pentru ofsaid. Sidibe a marcat golul victoriei craiovene în minutul 43, gol validat de VAR după analiza unui posibil henţ.

În ciuda victoriei, Marius Croitoru a avut o reacţie dură şi a precizat că VAR-ul nu ajută Superliga.

„Am văzut şi azi un gol, incredibil, am aşteptat cu toţii acest sistem şi din păcate mai rău ne încurcă, nu ne ajută cu nimic, din punctul meu de vedere. Urlam toată ziua la televizor, toţi oamenii de fotbal, uitaţi că a venit VAR-ul şi iată că nu ne ajută. Nu ştiu cine e de vină, dar uite că avem cel mai slab VAR.

Da, pentru că atâta timp cât nu ai adversar, portarul trebuie să prindă, nu să respingă. Când iese pe centrare, trebuie să prindă. Dar, este jucător tânăr, este căpitanul nostru până revine Bauza şi avem încredere în el.

Am vorbit cu nea Adi, a spus că este în discuţii cu un atacant foarte bun, acum încercăm să facem rezultate cu ceea ce avem”
, a răbufnit Croitoru, după victoria cu Sepsi.