Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia FC Hermannstadt, în etapa a zecea a Superligii. Ploieştenii au jucat în zece din minutul 7, după eliminarea lui Ţicu pentru un fault dur la Dragoş Iancu.
Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei FC Hermannstadt, a declarat după meciul cu Petrolul că şi dacă elevii săi ar fi reuşit o victorie duminică, la Ploieşti, nu ar fi putut să se bucure, el fiind îngrijorat din cauza accidentării lui Dragoş Iancu.
Citește și
"Ce să vorbim despre fotbal, ne gândim doar la Dragoş. Din păcate, se întampla şi asta, suntem alături de el. La pauză, jucătorii au spus că intră să joace pentru el. E al nu ştiu câtelea meci când jucăm în superioritate numerică şi nu câştigăm.
De data asta, spaţiile au fost restrânse, nu au fost ca la meciul cu FCSB. Îi felicit pe cei de la Petrolul, că nu e uşor să joci 80 de minute cu un om în minus.
Unii au fost aproape de fază, eu am văzut pe telefon cum arăta piciorul lui. Orice rezultat ar fi fost, nu ne-am fi bucurat. Nu cred că Ţicu a avut intenţie… pe terenul de fotbal nu cred că exista aşa ceva", a spus Măldărăşanu.