Curtat intens de Rapid, Ştefănescu a rămas la Sepsi. Pe fir pare că a intrat şi FCSB, iar Gigi Becali nu a ezitat să vorbească despre un potenţial transfer al internaţionalului român. Becali susţine că în acest moment nu are de gând să mai investească în transferuri.
Omul de afaceri vrea să fie convins că va câştiga campionatul, pentru a investi intens în transferuri.
Citește și
UPDATE: Gigi Becali a declarat că e posibil să îl aducă în vară pe mijlocaş la FCSB, dacă va lua campionatul.
”Scot bani pentru că te califici sigur pe ruta campioanelor. Eu dacă iau campionatul mă duc în Liga Campionilor fără probleme, mă. Ca vântul mă duc. Sunt Gigi Becali, FCSB, suntem puternici şi valoroşi”, a spus Becali pentru Fanatik.
”Mă pregătesc deja de Champions League şi îmi trebuie jucători!”
”Nu pot să spun acum. Hai să vedem atunci câte puncte distanţă sunt, cum stă echipa, ce constanţă are. Dacă avem puncte diferenţă, mai repede iau. De ce? Mă pregătesc deja de Champions League şi îmi trebuie jucători.
Când sunt sigur că iau campionatul, fac investiţii. Eu sunt Steaua, FCSB, mă duc în Europa League şi tot iau 20 de milioane.
Eu, dacă iau campionatul, mă duc ca vântul în grupele Ligii Campionilor, pentru că sunt Gigi Becali - puternic şi valoros”, a spus Gigi Becali, la Fanatik.ro.