Ultima oră
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic
Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro

Marius Şumudică a luat hotărârea şi anunţat destul de clar! „Spunem lucrurilor pe nume”

Rapid Publicat de Prima Sport pe 15 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Marius Şumudică a anunţat că, cel mai probabil, nu va continua ca antrenor al Rapidului din sezonul viitor.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/22033757/1/universitatea-craiova-rapid-bucuresti-play-off-superliga-superbet-2-05-2025-1.jpg

Giuleştenii traversează o perioadă slabă înaintea finalului acestui sezon, iar după remiza, scor 0-0, cu Dinamo, obiectivul clubului de a prinde un loc în cupele europene s-a îndepărtat destul de mult.

Cu toate că Rapid încă are şanse să prindă un loc în preliminariile Conference League, Marius Şumudică a anunţat că nu se va mai afla pe banca giuleştenilor din sezonul viitor, cel mai probabil. „Alb-vişinii” sunt la 3 puncte de ”U” Cluj, cu 2 etape înainte de final şi vor avea în ultima rundă şi meci direct cu „şepcile roşii”

N-am discutat nici cu domnul Şucu, nici cu domnul Angelescu. Mi-a dat un singur mesaj, atâta timp cât mai există şanse, să credem în ele. După meciul cu Dinamo. Dacă nu mai suntem la mâna noastră, trebuie să fim montaţi, ceva de genul ăsta.

Din ce simt eu, cred că s-a terminat (n.r. aventura sa la Rapid). Şi cred că s-a terminat de ceva timp, după meciul cu Hermannstadt. Eu îi înţeleg (n.r. pe acţionari), şi-au dorit foarte mult. Dar cred că ne dorim doar noi. N-am putut realiza.

O fi că suntem noi slab pregătiţi, dar să nu facă echipa nimic în play-off... Cea mai mare performanţă a fost semifinala Cupei şi locul 5. Anul ăsta au fost cele mai multe şanse. Ce să fac? Ne aşezăm la masă, discutăm, spunem lucrurilor pe nume.

Există un contract. Vedem, stabilim pe mai departe. Eu am mai vrut o dată să plec, nu s-a putut. Îl înţeleg pe domnul Şucu, om de afaceri, a intrat în fotbal. Mi-a explicat că nu aşa se rupe un contract. Am rămas în continuare. Am mers, am bătut la Craiova. Pe secundul meu l-am scos din groapă...

Iubesc Rapidul, dar nu pot nici eu să ajung să stau cu fiolele de medicamente prin buzunar. Ajunge! Mi-a fost de ajuns. Şi eu nu sunt genul de om să aştept data de salariu. Dacă în clubul Rapid există astfel de persoane, care aşteaptă data de 25 sau sună pe la club să întrebe când intră banii, că vine vacanţa... ăştia ar trebui eliminaţi”, a declarat Marius Şumudică, la fanatik.ro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele