Ultima oră
Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3 Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3
David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli” David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli”
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei

Marius Şumudică a reacţionat după victoria obţinută de FCSB cu Midtjylland. "Pe noi nu a putut să ne bată"

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 8 nov 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a învins-o pe Midtjylland, scor 2-0, joi seară, în etapa a 4-a din faza principală Europa League. În urma acestui succes, campioana România a urcat pe poziţia a 8-a, loc ce asigură calificarea directă în optimile de finală.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40167/21830053/1/rapid-bucuresti-farul-constanta-superliga-superbet-21-10-2024-1.jpg

  • Suporterii merită un Black Friday al lor! În perioada 8-10 noiembrie, PrimaPlay are o mega ofertă!
  • La 6 luni de abonament veţi primi una bonus, iar la achiziţia unui abonament pe un an, o să primiţi cadou trei luni în plus. Astfel, puteţi vedea starurile din Champions League, meciurile românilor din Europa League, duelurile palpitante din Conference League, dar şi înfruntările tricolorilor din Nations League, precum şi campionatele de top ale Europei (Premier League, La Liga, Serie A şi Bundesliga).

Marius Şumudică a susţinut astăzi conferinţa premergătoare meciului dintre Rapid şi UTA Arad, care va avea loc sâmbătă, de la ora 21:00.

După ce a spus că nu a vizionat meciul dintre FCSB şi PAOK, antrenorul formaţiei din Giuleşti a dezvăluit că partida de aseară a fost prima a "roş-albaştrilor" din cupele europene pe care a văzut-o,

Marius Şumudică a felicitat-o pe FCSB şi a punctat că este mulţumit pentru că rivala, cu cel mai bun 11 trimis pe teren, nu a reuşit să se impună în derby-ul cu Rapid.

"Felicitări! Am văzut meciul. Este o echipă care a jucat foarte bine, au câştigat 3 puncte şi îi felicit, chiar dacă golurile au fost oarecum norocoase. Nu mai contează, importante sunt punctele. 

Fac cinste Ligii 1, în care activăm şi noi. Sunt cu atât mai mulţumit că pe noi nu a reuşit să ne bată. Sunt mulţumit dacă pe noi nu a putut să ne bată cu echipa bună, aşa cum zice domnul Gigi Becali, eu sunt mulţumit. Terminasem ce aveam de pregătit pentru UTA şi ce să fac acasă. Eu nu mă uit la filme, mă uit la fotbal. Şi m-am uitat la meicul FCSB-ului. Nu m-am uitat la meciul cu PAOK, acesta este primul meci al FCSB-ului în Europa. 

Este o echipă românească, mai văd şi eu jucătorii. Văd cine joacă, cum joacă, e important. Sunt adversarii noştri", a declarat Marius Şumudică.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Fotbal Romania

Ultimele articole Toate articolele