VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024 VIDEO | Flacăra olimpică a plecat din Grecia spre Marsilia, pentru Jocurile Olimpice de la Paris 2024
Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren” Cristi Balaj, ironii la adresa unui arbitru din Superliga. „Bine că e la VAR, nu în teren”
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. Oaspeţii au deschis scorul
"Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV "Când m-am apucat de fotbal nu mă gândeam că am să ajung atât de sus". La exact 18 ani de la semifinala cu Middlesbrough, Nicolae Dică a rememorat dubla istorică | EXCLUSIV
Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone Prima echipă retrogradată oficial în Serie B, după 3-0 cu Frosinone
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul

Marius Şumudică, desfiinţat după eşecul cu Galatasaray! "Eşti o ruşine"

Superlig Publicat de Vlad Militaru pe 30 ian 2024

Gaziantep a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Galatasaray Istanbul, în etapa a 23-a a campionatului Turciei.

Pentru Gaziantep a marcat Kizildag, în minutul 30, iar pentru Galatasaray au înscris Zaha, în minutul 72 şi Yilmaz, în minutul 89.

La Gaziantep, Florin Niţă, Alexandru Maxim, Deian Sorescu şi Denis Drăguş au fost titulari.Drăguş a primit un cartonaş galben în minutul 35 şi a fost înlocuit în minutul 73. Şi Sorescu a primit un cartonaş galben, în minutul 43. Maxim a fost înlocuit în minutul 86.

Presa din Turcia dă de pământ cu Şumudică

Turcii s-au săturat de parcursul slab pe care formaţia lui Marius Şumudică o are în campionatul Turciei şi au răbufnit. Mai mulţi jurnalişti i-au cerut plecarea antrenorului român după înfrangerea cu Galatasaray.

„Şumudică este un om fără caracter. E complet glumeţ! Ceea ce ai arătat astăzi Turciei a fost o ruşine. Te aperi cu 10 oameni şi pui un om în faţă. Nu este clar ce faci!”, a spus Batuhan Karadeniz, fost fotbalist turc la Beşiktaş şi Trabzonspor, în prezent analist TV.

Marius Şumudică vrea să rămână la Gaziantep

Marius Şumudică a luat o decizie importantă pe care a anunţată-o la conferinţa de presă de după partida cu Galatasaray.

”Iubesc Antep foarte mult, este ca oraşul meu. Iubesc Turcia. Acum 3 zile a fost un cutremur în Malatya, pe care l-am simţit şi în Antep. Alt antrenor şi-ar fi făcut bagajele şi ar fi plecat, dar eu prefer să rămân aici, pentru că iubesc oraşul, este în inima mea şi-l iubesc. Vreau să obţin paşaportul turc, voi fi criticat în ţara mea, dar asta îmi doresc” a spus Marius Şumudică.