Ultima oră
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei
Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania
Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială
Gigi Becali, în centrul unui moment tensionat de ziua sa! Patronul FCSB a pălmuit un jurnalist chiar în biserica pe care a construit-o Gigi Becali, în centrul unui moment tensionat de ziua sa! Patronul FCSB a pălmuit un jurnalist chiar în biserica pe care a construit-o
Cât costă şi când se pun în vânzare biletele pentru Supercupa României, Universitatea Craiova – ”U” Cluj

Cât costă şi când se pun în vânzare biletele pentru Supercupa României, Universitatea Craiova – ”U” Cluj

Matheus Fernandes, dat afară de la Barcelona printr-un email. Comunicatul catalanilor

Barcelona Publicat pe 29 iun 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/20266806/1/profimedia-0571014117.jpg

Mijlocaşul Matheus Fernandes (22 de ani) a fost dat afară de la Barcelona azi, după cum a anunţat clubul catalan. Brazilianul a jucat doar un meci sezonul trecut, 17 minute în Champions League, iar la un an de la transferul de la Palmeiras, pentru 7 milioane de euro, a fost pus pe liber.

Barcelona a precizat următoarele în acest sens: ”FC Barcelona l-a informat pe jucătorul brazilian Matheus Fernandes că clubul nu mai are nevoie de serviciile sale şi îi reziliază contractul scadent în iunie 2025”.

Potrivit Mundo Deportivo, fotbalistul a fost înştiinţat că nu mai este nevoie de el printr-un email, o metodă deloc profesionistă pentru un club precum Barcelona.

Şi eu mă întreb de ce am jucat doar un meci. De ce? Nu ştiu. Antrenorul mi-a spus că nu voi avea multe şanse. Am jucat doar 17 minute şi nu înţeleg de ce, pentru că au fost meciuri în care puteam juca fără probleme, aşa cum a fost şi cazul altor jucători.

Nu ştiu ce e în capul antrenorului, cred că puteam vorbi mai mult, dar el nu a vrut şi nu m-a mai folosit.

La o lună după ce am jucat singurul meci, m-am dus în biroul antrenorului şi i-am spus: 'Mister, de ce nu primesc mai multe şanse? Am jucat prost?', iar el mi-a zis: 'Nu, ai jucat bine, dar nu te pot folosi pentru că nu mă bazez pe tine, nu ai calitate de Barcelona. I-am spus că, că dacă nu mă foloseşte, nu are de unde să ştie dacă am calitate. Cei care m-au adus, m-au adus pentru că am calitate. Sigur trebuie să fie altceva la mijloc”, declara Fernandes în luna mai a acetui an.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele