Ultima oră
RD Congo - Uzbekistan 3-1. Africanii se califică pentru prima dată în fazele eliminatorii RD Congo - Uzbekistan 3-1. Africanii se califică pentru prima dată în fazele eliminatorii
Columbia - Portugalia 0-0. Cristiano Ronaldo nu a strălucit Columbia - Portugalia 0-0. Cristiano Ronaldo nu a strălucit
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria

Meci de handbal, pierdut de echipa de junioare a Primăriei Ploieşti după ce asistentul medical al clubului s-a prezentat târziu şi fără legitimaţie

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20568089/1/pet.jpg

Echipa de junioare a Clubului Sportiv Municipal (CSM) Ploieşti a pierdut duminică un meci în faţa unei echipe din Constanţa, fără ca partida să se desfăşoare, din cauză că asistentul medical cu care clubul Primăriei Ploieşti are contract a venit târziu la sala în care urma să aibă loc partida şi nici nu a putut prezenta legitimaţia care să ateste calitatea sa de cadru medical. Clubul anunţă că va renunţa la contractul cu respectivul cadru medical.

Astfel s-a pierdut la ”masa verde”, cu scorul de 0-10 în faţa sportivelor de la CSS Constanţa, o partidă contând pentru etapa a 6-a a Seriei C a campionatului de handbal junioare 2, după ce echipa din Ploieşti, care era gazdă, nu a putut asigura asistenţa medicală necesară la astfel de competiţii.

Purtătorul de cuvânt al CSM Ploieşti, Daniel Cosarek, a declarat pentru News.ro că asistentul medical cu care clubul are un contract de colaborare şi care trebuia să se prezinte la partida programată la ora 12:00 la Sala Sporturilor Olimpia Ploieşti a ajuns la meci cu un minut întârziere, însă nu a putut prezenta legitimaţia medicală, explicând că o are la spital, la vizat. Acesta nu a putut prezenta nici măcar o fotocopie a legitimaţiei, iar după 10 minute, conform regulamentelor, arbitrii au tranşat meciul la masa verde.

Primarul municipiului Ploieşti, Andrei Volosevici a declarat că din informaţiile pe care le-a primit, legitimaţia asistentului se află la semnat, de aproximativ 10 zile, la secţia de psihiatrie a Spitalului Judeţean, acolo unde acesta lucrează.

Directoarea CSM Ploieşti, Melania Dragomir, a declarat pentru News.ro că asistentul avea un contract de colaborare cu clubul, nefiind angajat al acestuia. Dragomir a precizat că în urma incidentului clubul va renunţa la colaborarea cu respectivul asistent.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele