Ultima oră
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
LIVE TEXT | Elveţia – Canada 2-0. Europenii încep lansat repriza secundă LIVE TEXT | Elveţia – Canada 2-0. Europenii încep lansat repriza secundă
LIVE TEXT | Bosnia - Qatar 2-1. Al Haydos reanimă partida LIVE TEXT | Bosnia - Qatar 2-1. Al Haydos reanimă partida
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

Mehmet Topal se întoarce fără victorie la Petrolul. ”Vom face tot ce putem pentru a ne arăta valoarea”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 28 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Unirea Slobozia a remizat cu Petrolul Ploieşti, scor 0-0, în a doua etapă din play-out-ul Superligii.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/21982877/1/afc-unirea-04-slobozia-fc-petrolul-ploiesti-superliga-superbet-28-03-2025-3.jpg

 

Mehmet Topal s-a întors pe banca celor de la Petrolul. Antrenorul turc speră să ridice calitatea jocului prahovenilor.

”Vom face tot ce putem pentru a ne arăta valoarea. A fost o luptă astăzi, mai ales că am rămas în 10 jucători. Am suferit, după eliminare. Dorinţa de a câştiga a jucătorilor e foarte importantă pentru mine.

De mâine vom face tot ce putem pentru a ridica echipa şi pentru a evolua totul. Trebuie să luptăm pentru suporteri şi pentru echipă. Zima şi Tudorie au fost importanţi, pentru că ne-au ajutat mult în prima parte a sezonului, dar au profitat de oportunităţile oferite şi au plecat. Avem opţiuni în cadrul lotului, pentru a-i înlocui.

Noi aici am avut o atmosferă foarte bună. Am vrut doar să stau cu familia şi să fac o pauză. Dacă nu veneam aici, nu însemna nimic această relaţie strânsă construită aici. Sunt aici şi vreau să fac cele mai bune lucruri”
, a spus antrenorul turc.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri