Ultima oră
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului
David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat” David Kiki a rămas cu un mare regret după perioada petrecută la FCSB: „Sunt frustrat”
Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia Transfer de Liga Campionilor! Universitatea Craiova a adus un atacant de la locul cinci din Portugalia
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei

”Mergem înainte. Cred că putem face meciuri mult mai bune”. Ştefan Târnovanu rămâne optimist

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 2 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Ştefan Târnovanu, portarul echipei FCSB, crede că roş-albaştrii puteau obţine un rezultat bun dacă ar fi jucat mai curajos în prima parte a meciului cu Young Boys Berna, de pe Arena Naţională, scor 0-2.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22186669/1/fc-botosani-fcsb-superliga-superbet-19-09-2025-7.jpg


 

”Un meci pe care dacă l-am fi început cum am început a doua repriză, poate era altul rezultatul. În repriza a doua am arătat curaj. În prima repriză am fost fricoşi. Nu am arătat foarte bine şi am pierdut. Au pus şi presiune pe noi, au venit sus, au ajuns destul de repede la noi la poartă.

Nu sunt mulţumit atâta timp cât primesc gol, nu sunt fericit. La golul doi poate puteam face mai mult. Mingea îi sare în cap, e lovită ciudat. Aşa şi la primul gol, cu călcâiul. Loveşte foarte prost. Nu sunt mulţumit.

Mergem înainte. Cred că putem face meciuri mult mai bune. Dacă am fi pierdut fără drept de apel, ne-ar fi durut. Am arătat bine. Trebuie să facem tot ce putem pentru a obţine cele 3 puncte cu Universitatea Craiova”, a declarat Ştefan Târnovanu.

Bucureştenii pierd primul meci în grupa Ligii Europa şi rămân cu trei puncte în clasament. Viitorul adversar al FCSB va fi Bologna, pe care o va înfrunta pe teren propriu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele