Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată
Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră” Final de sezon perfect pentru Gică Hagi. ”Acum e bine, am revenit la identitatea noastră”
VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Băluţă a lovit bara VIDEO | Sepsi - FCSB 0-0, în direct la Prima Sport 1! Băluţă a lovit bara
VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo” VIDEO | Louis Munteanu, imposibil de neconvocat la EURO. ”Sper să fiu şi eu acolo”
Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni Unirea Slobozia va juca pentru prima dată în Superliga! Ialomiţenii sunt promovaţi matematic după succesul de la Mioveni
Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB Ar fi o mega lovitură! Risto Radunovic, dorit de o rivală din play-off a celor de la FCSB

Mesajul lui Răzvan Lucescu pentru Mitriţă, care a jucat doar câteva minute în derby-ul PAOK - AEK. "Avem nevoie de prospeţime şi hotărâre" VIDEO

Alte campionate externe Publicat de Andrei Ionascu pe 27 sep 2021

PAOK Salonic, echipa antrenată de către Răzvan Lucescu, a câştigat meciul de pe teren propriu cu AEK Atena, scor 2-0, în etapa a patra din campionatul Greciei. Alexandru Mitriţă a fost introdus pe teren în minutul 90 pentru PAOK.

La finalul partidei, Răzvan Lucescu a fost întrebat dacă va aplica principiul rotaţiei jucătorilor pe durata sezonului.

Diego Biseswar (42’) şi Jasmin Kurtic (79’ - penalty) au înscris pentru PAOK.

Mitriţă l-a înlocuit pe Murg în minutul 90. Românul a fost în mod surprinzător rezervă, în condiţiile în care marcase pentru PAOK în runda trecută, cu Panetolikos.

"Am încredere mare în grupul nostru şi sunt mulţumit, a fost o victorie foarte bună împotriva unei echipe foarte bune. Dar trebuie să rămânem concentraţi şi motivaţi, joi va fi un meci diferit. Trebuie să înţelegem că fiecare jucător e important şi este bine să avem opţiuni de la meci la meci. Avem nevoie de prospeţime şi hotărâre pentru a câştiga fiecare meci. Avem nevoie de o mentalitate puternică înainte de orice altceva. Trebuie să creăm o legătură puternică între jucători şi să luptăm", a spus Răzvan Lucescu.

PAOK are trei victorii consecutive şi ocupă locul doi în clasament, la un punct de liderul Olympiakos.

Alexandru Mitriţă (26 de ani) are 2 goluri în 5 meciuri pentru PAOK, după împrumutul de la New York City FC.

Sursa foto: Twitter PAOK