Ultima oră
Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor Cine va purta numărul 10 la meciul cu Ţara Galilor
VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă VIDEO | CSM Bucureşti - Metz, pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. ”Tigroaicele” au nevoie de o remontada fabuloasă
Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr” Tony Da Silva a devenit selecţionerul unei naţionale importante din Africa. ”Este ceva fabulos pentru un antrenor tânăr”
O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2! O echipă cu ambiţii mari şi stabilitate financiară nu a primit licenţa pentru Liga 2!
Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano Chivu şi ”Dragostea din tei”! Un an de când românul a preluat Inter Milano
Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros Marcel Granollers şi Horacio Zeballos şi-au păstrat titlul la dublu masculin la Roland Garros

Mesajul transmis de Gabriel Magalhaes după ce a ratat penalty-ul decisiv în finala Ligii Campionilor: „Este foarte dureros”

Champions League Publicat de Marius Ivaşcu pe duminică, 15:48
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Gabriel Magalhaes, fundaşul lui Arsenal, a oferit o primă reacţie după ce a ratat penalty-ul decisiv în finala Ligii Campionilor.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22463654/1/profimedia-1106769658.jpg

 

PSG a obţinut al doilea trofeu al Ligii Campionilor consecutiv. După succesul de anul trecut în faţa lui Inter, scor 5-0, formaţia antrenată de Luis Enrique a avut o partidă mai dificilă cu Arsenal, încheiată 1-1 după 120 de minute.

La penalty-uri, Nuno Mendes a ratat pentru PSG, iar în tabăra lui Arsenal cei care nu au reuşit să transforme au fost Eze şi Gabriel. Lovitura de departajare ratată de fundaşul brazilian a dat startul petrecerii pentru campioana Franţei, care a devenit prima echipă după Real Madrid ce reuşeşte să-şi apere trofeul.

La o zi distanţă de meciul de la Budapeste, Gabriel a postat un mesaj pentru suporterii lui Arsenal. Stoperul „tunarilor” s-a arătat mândru de colegii săi şi i-a încurajat pe fani să ia parte la parada dedicată câştigării Premier League.

”Este dureros, dar sunt mândru de această echipă şi de tot ce am realizat împreună în acest sezon.

Mulţumesc fanilor noştri incredibili pentru sprijinul vostru la fiecare pas. Meritaţi să sărbătoriţi această călătorie alături de noi şi să vă bucuraţi de parada de astăzi! Ne vedem sezonul viitor!!!

Cu drag, Big Gabi”, a fost mesajul transmis de fundaşul brazilian pe Instagram.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri