Pep Guardiola la Bayern Munchen? Răspunsul a venit imediat Pep Guardiola la Bayern Munchen? Răspunsul a venit imediat
Începe revoluţia la Manchester United, după umilinţa 4-0 cu Crystal Palace! „Au decis să părăsească clubul” Începe revoluţia la Manchester United, după umilinţa 4-0 cu Crystal Palace! „Au decis să părăsească clubul”
Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu sunt calificaţi la Jocurile Olimpice Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu sunt calificaţi la Jocurile Olimpice
Rapid ar putea da lovitura! Dan Şucu se întâlneşte cu unul dintre cei mai mari antrenori români. „Este foarte posibil să se ia o decizie” Rapid ar putea da lovitura! Dan Şucu se întâlneşte cu unul dintre cei mai mari antrenori români. „Este foarte posibil să se ia o decizie”
De la FC Barcelona, direct la Dinamo! Anunţul făcut de formaţia bucureşteană De la FC Barcelona, direct la Dinamo! Anunţul făcut de formaţia bucureşteană
Noi informaţii după cazul de dopaj a lui Paul Pogba! Compania implicată în testul antidoping pozitiv al mijlocaşului Noi informaţii după cazul de dopaj a lui Paul Pogba! Compania implicată în testul antidoping pozitiv al mijlocaşului

Mexic - Brazilia în semifinalele turneului olimpic de fotbal

JO 2020 Publicat pe 31 iul 2021

Reprezentativele Mexicului şi Braziliei s-au calificat, sâmbătă, în semifinalele turneului olimpic de fotbal de la Tokyo, fază în care vor fi adversare.

Mexic a învins în sferturi selecţionata Coreei de Sud, scor 6-3. Golurile au fost marcate de Martin ’13, ’54, Romo ’30, Cordova ’39 (penalti), ’64 şi Aguirre ’84 pentru învingători, respectiv Lee Dong-Jun ’20, Lee Dong-Gyeong ’51 şi Hwang Ui-Jo ‘90+1.

Brazilia s-a impus în faţa naţionalei Egiptului, scor 1-0. Golul a fost marcat de Cunha, în minutul 37.

Semifinala Mexic – Brazilia va avea loc în 3 august, la Kashima.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Japonia şi Spania, în 3 august, la Saitama.

Meciul pentru medalia de bronz se va disputa în 6 august, la Saitama, iar finala mare în 7 august, la Yokohama.