Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei
VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului

”Mi se termină contractul pe data de 30 iunie”. Liviu Ciobotariu a dezvăluit de unde are oferte

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 19 mai 2023

Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, partida cu FC Voluntari, în ultima etapă a play-out-ului din Superligă. Chindia a revenit după ce a fost condusă cu 2-0, dar a retrogradat în Liga 2.

Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, prin două goluri marcate pe final de repriză. În minutul 42, la o degajare a portarului Mihai Popa, fundaşii Orozco şi Celea au gafat nepermis, iar mingea a juns la Nemec. Acesta a pătruns în careu şi a şutat în portarul Moldovan, dar Damaşcan a reluat în plasă mingea respinsă de goalkeeperul gazdelor. În minutul 45+2 Kevin Meleke a făcut 2-0 pentru Voluntari.

Chindia a revenit în joc prin Neguţ, care a redus din diferenţă în minutul 48, iar în minutul 75 gazele au egalat printr-un şut superb al lui Şerban.

Ilfovenii îl pot pierde pe antrenorul Liviu Ciobotariu. Acesta a dezvăluit că are oferte din ţară şi din zona Golfului.

”Eu sunt în situaţia lui Mihai Popa. Mi se termină contractul pe data de 30 iunie. Mai avem un meci de jucat. Nu ascund faptul că sunt contactat de mai multe echipe din zona Golfului şi din România.

După baraj voi lua o decizie!”
, a declarat Ciobotariu, la finele partidei.

Chindia a terminat pe locul 9, cu 23 de puncte, iar FC Voluntari este pe locul secund în play-out, cu 34 de puncte.