Ultima oră
Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor Croaţia - Ghana 2-1. Un gol pe final aduce calificarea europenilor
Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri Panama - Anglia 0-2. Chin mai bine de o oră pentru naţionala înţesată de staruri
Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga Ştefan Opriş a semnat cu o forţă din Superliga
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul contra unei formaţii din Bulgaria
Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori Veşti din tabăra Spaniei! Yeremy Pino nu are fractură, Nico Williams este accidentat la adductori
Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei Csikszereda a câştigat amicalul contra campioanei Ungariei

Mihai Iosif, un antrenor special care trăieşte fiecare moment la maxim: ”Dacă plouă pe teren, să mă plouă şi pe mine, dacă ninge, să mă ningă şi pe mine”

Rapid Publicat pe 22 sep 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38244/20402903/1/fc-arges-rapid-bucuresti-liga-1-casa-pariurilor-7-08-2021.jpg

Mihai Iosif a revenit cu noroc pe banca Rapidului, în 16-imile Cupei României. Echipa sa a trecut de CS Mioveni, iar acum aşteaptă să afle adversarul din 8-imile competiţiei. La finalul jocului de la Mioveni, Iosif a vorbit despre situaţia echipei, rezultatele mai puţin bune din Casa Liga 1, situaţia sa, dar şi despre ce urmează la club.

Sunt mulţumit de jucători, cred că am arătat bine în toate meciurile. Cred că au fost reprize în campionatul intern în care nu am arătat bine, dar am avut accidentări multe, roşul lui Belu cu Universitatea Craiova... cred însă că avem un parcurs bun până acum. Acum, Săpunaru a ieşit accidentat, Moise are probleme şi el, astea sunt riscurile Cupei României.

A fost o perioadă grea, echipa nu s-a regăsit, eu nu m-am regăsit. Suntem un tot unitar. Mie îmi place, dacă plouă pe teren, să mă plouă şi pe mine, dacă ninge, să mă ningă şi pe mine. M-am abţinut astăzi cât am putut, pentru că fiecare avem emoţii. Vrem tot ce e mai bun, dar încerc să fiu cât mai ponderat şi vom vedea ce o să fie.

Eu nu cred că am avut meciuri mai puţin reuşite. Am avut reprize trecute mai puţin reuşite. Reprizele nu au fost cu ocazii prea mari pentru noi, dar am fost acolo, am jucat bine zic eu, şi cu UTA, şi cu Mediaş. La Rapid nu e criză, poate am pierdut anumite puncte aiurea, dar dacă suntem pe locul 3, e bine.

Toate meciurile sunt grele, e un campionat echilibrat. O să încerc să fiu reţinut, nu am jignit, nu am... Eu fac ce simt pe bancă, dacă nu mi se va permite să stau pe bancă, o să fac tot ce e bine pentru echipă”, a declarat Mihai Iosif.

Rapid s-a calificat în optimile Cupei României, după ce a învins, la loviturile departajare, scor 5-4, pe CS Mioveni.

La loviturile de departajare, de la CS Mioveni a ratat Rusu.

Tot marţi au ajuns în optimi FC Voluntari, Minaur Baia Mare şi FC U Craiova.

 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele