Ultima oră
Andreas Chiriţoiu a fost dorit de Petrolul, dar a ales să semneze cu alt club din România Andreas Chiriţoiu a fost dorit de Petrolul, dar a ales să semneze cu alt club din România
Marian Iancu a dat verdictul şi a numit câştigătoarea titlului din sezonul viitor: ”Cine o opreşte? Nimeni” Marian Iancu a dat verdictul şi a numit câştigătoarea titlului din sezonul viitor: ”Cine o opreşte? Nimeni”
LIVE TEXT | Ecuador – Germania, ASTĂZI, ora 23:00, în direct pe PrimaSport.ro! Sud-americanii au nevoie de victorie pentru a merge mai departe LIVE TEXT | Ecuador – Germania, ASTĂZI, ora 23:00, în direct pe PrimaSport.ro! Sud-americanii au nevoie de victorie pentru a merge mai departe
Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3 Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3
David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli” David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli”
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV

Mihai Rotaru a reacţionat într-un mod surprinzător după eliminarea Universităţii Craiova din Conference League

CS Universitatea Craiova Publicat de Tudor Moisa pe 2 aug 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38230/21689811/1/rps5470a-1.jpg

Universitatea Craiova a învins-o pe Maribor, scor 3-2, joi seară. În ciuda acestui succes, formaţia din Bănie a fost eliminată din Conference League, după ce a pierdut partida tur, scor 0-2.

Mihai Rotaru a reacţionat după eliminarea Universităţii Craiova. Finanţatorul a declarat că echipa pe care o patronează a fost mai bună decât Maribor, din punct de vedere fotbalistic.

De asemenea, Rotaru a punctat faptul că titlul este mult mai important decât parcursul european.

“Am avut şi zile mai bune. Acum ne apucăm de treabă. Astăzi, până dimineaţă ne-am lins rănile. Trebuie să ne apucăm de muncă. Să vedem ce putem scoate din această înfrângere. Din păcate, trăim un sentiment de frustrare.

Este a doua oară, după Beer Sheva, când simţim că puteam mai mult. Am fost echipa mai bună fotbalistic, dar nu pe tabelă. Fotbalul, la final rămâne cu ce scrie pe tabela la final de meci. Supăraţi, dar trebuie să vedem ce ne lipseşte per-total.

Am dat trei goluri, ne-am făcut datoria. Am luat două goluri din aut. Nu e prima oară când ni se întâmplă. Costel va trage toate concluziile, trebuie să învăţăm. Partea bună e că am fost foarte agresivi, reactivi. Am dominat jocul, însă rămânem pe loc, acasă.

Dacă acesta ar fi sacrificiul Anei lui Manole, aş da oricând o calificare într-un tur superior dintr-o competiţie europeană în schimbul unui titlu în Bănie. Dacă m-aţi fi întrebat înainte de meci dacă preferam să pierd această calificare, dar să iau titlul, aş fi votat cu două mâini ‘da’.

Dacă va fi un avantaj sau nu, vom vedea în următoarele etape. Vrem să ne câştigăm meciurile, să strângem punctele. Analizele sunt bune, le vom face. Nu le facem astăzi în emisiune, le face staff-ul, conducerea administrativă.

Mergem mai departe, nu pune nimeni presiune, dar de mâine ne pregătim pentru bătălia campionatului României, Cupa României. Trebuie să ne focusam acolo. Noi trebuie să ne concentrăm pe campionat şi Cupa României“, a spus Mihai Rotaru, conform Fanatik.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri