Ultima oră
Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari” Selecţionerul Irakului, glumeţ înaintea meciului cu Franţa. ”Am întrebat dacă putem juca cu trei portari”
Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi Noua Zeelandă - Egipt 1-3. ”Faraonii” fac un pas uriaş spre calificarea în şaisprezecimi
Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani Uruguay - Capul Verde 2-2. Încă un rezultat mare produs de africani
Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare Belgia – Iran 0-0. Continuă seria rezultatelor neaşteptate! Ambii portari au prins o zi mare
Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon Serena Williams îşi face revenirea la simplu! A primit un wild card pentru Wimbledon
Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova Zare Markovski e noul antrenor al echipei de baschet SCMU Craiova

Mihai Stoica a dat verdictul la penalty-ul primit în mod controversat de FCSB | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat de Tudor Moisa pe 20 iul 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/21675975/1/penalty.png

FCSB a remizat cu Unirea Slobozia, scor 2-2, vineri seară.

Formaţia pregătită de Elias Charalambous a condus de două ori, dar elevii lui Adi Mihalcea au revenit mereu pe tabelă.

Golul secund marcat de FCSB a venit după un penalty acordat în mod controversat. Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Mihai Stoica a dat verdictul la faza respectivă.

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB este de părere că Darius Olaru nu trebuia să primească lovitură de la 11 metri, pentru că fotbalistul campioanei se afla în afara zonei de pedeapsă. 

De asemenea, Mihai Stoica este nemulţumit de faptul că jucătorii de la FCSB au tratat cu superficialitate fazele de poartă pe care le-au avut la scorul de 2-1.

"Alibiuri nu îmi caut şi nu are niciun sens să vorbim despre teren ...  nu vorbim de nimic.

Faultul a fost în afară (n.r. penalty-ul dictat pentru FCSB), e într-adevăr la limită, dar a fost afară.

Au fost multe erori, erori de ambele părţi, comise de un arbitru care cred că poate să crească, e la început.

Aşa se întâmplă când tratezi cu superficialitate o anumită porţiune a jocului. Dacă făceam 3-1 nu mai aveam nicio emoţie şi uite ce se întâmplă. O centrare din tuşă. dă Dorobanţu şutul vieţii, şapte minute de prelungire din care s-au jucat un minut jumate.

Logic că sunt supărat când îţi dă două goluri o echipă care nu ajunge la poarta ta.

Ai avut să faci 3-1, nu ai făcut, uite că ţi-ai luat gol când te aşteptai mai puţin. Superficialitate, dar nu ne-am retras, mingea a fost numai la noi. Trebuia să facem 3-1. Toţi zic că a venit golul de nicăieri, eu am simţit că o să vină, dar nu vedeam cum, că nu ajungeau pe acolo. Nu e normal să ai o ocazie şi să nu o concretizezi", a declarat Mihai Stoica la Prima Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele