Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi
Vestea momentul în fotbalul românesc! Internaţionalul român, direct la un grand din Bundesliga: ”Oferta a fost este pe masă!”

Mihai Stoica, opinie dură după derby-ul Olteniei: "Mă simt luat de prostul proştilor!"

CS Universitatea Craiova Publicat pe 8 aug 2022

Mihai Stoica se simte jignit atât de decizia luată de Istvan Kovacs în prelungirile primei reprize din derby-ul FC U Craiova - Universitatea Craiova, cât şi de precizările făcute, luni, de Comisia Centrală a Arbitrilor.

Managerul general de la FCSB consideră că cel mai titrat arbitru român al momentului a greşit când a dictat penalty după presupusul henţ al lui Bahassa. Mai deranjantă pentru MM e, însă, atitudinea lui Kyros Vassaras, care a transmis public că, din punctul personal de vedere şi al CCA, decizia a fost corectă:

"În cazul ăsta, eu am un prieten medic oftalmolog şi cred că va face ani mulţi în perioada următoare, pentru că toţi cei care ne-am perindat pe aici trebuie să mergem să ne facem un control. Nu mai vedem.

Eu am văzut clar că mingea îi vine în cap, dar aşa am văzut eu, probabil că sunt semi orb şi atunci am ridicat mâinile din moment ce oameii abilitaţi, oamenii care au dreptatea în mână şi sunt deţinătorii adevărului absolut spun asta, îmi prezint scuzele. Nu am ştiut că mâna face parte din cap şi capul din mână.

Cel mai mult urăsc când mă ia cineva de prost, dar nu de prost, de prostul proştilor. Cum să fie, când e clar că îi vine mingea, ce hent este? Cine a văzut imaginile, Cătălin Popa, Vassaras? Chiar aşa să fim luaţi peste picior? Nu a fost domne nimic, totul a fost perfect. Nu a fost perfect nimic. N-a fost henţ, n-a fost penalty şi nu se ştia ce se întâmplă la 1-0", a spus Stoica, luni, la Orange Sport.

Precizările care l-au deranjat pe Mihai Stoica

În urma fazei în care brigada de arbitri a acordat penalti în prelungirile primei reprize, preşedintele CCA, Kyros Vassaras, a precizat că sistemul VAR a fost aplicat corespuzător.

“În urma verificărilor realizate s-a constatat că protocolul VAR a fost aplicat în mod corespunzător la faza respectivă.

Arbitrul a dictat penalti văzând o atingere cu mâna, depărtată de corp şi aflată într-o poziţie nenaturală, iar arbitrul VAR, revăzând imaginile din toate unghiurile de filmare ale tuturor camerelor disponibile, i-a confirmat acestuia decizia.

CCA consideră drept nefondate atacurile lansate în mass-media de către oficialii clubului U Craiova 1948 şi va sesiza comisiile abilitate”, scrie frfr.ro.