Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”
”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze ”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze

Milan - Parma 2-2. „Doppietta” lui Hernandez îi salvează pe rossoneri de la primul eşec în Serie A

Serie A Publicat pe 13 dec 2020
Milan şi Parma au terminat la egalitate pe „San Siro”, scor 2-2, într-un meci disputat în această seară în epilogul etapei a 11-a din Serie A.

Minutul 13 a fost cu noroc pentru oaspeţi. Gervinho a făcut tot ce a vrut cu defensiva milaneză, iar Hernani l-a învins pe Donnarumma. Milan a reacţionat, iar spaniolul Castillejo a reuşit, 10 minute mai târziu, să trimită în plasă, dar reuşita a fost anulată pe motiv de ofsaid.

În repriza secundă, în plină dominare rossoneră, Parma a punctat din nou, în repriza secundă, în minutul 56. Autorul golului l-a văzut foarte bine pe Kurtic, iar mijlocaşul sloven l-a executat pe Donnarumma.

Milan a reintrat în joc după doar două minute, când  Calhanoglu a colaborat excelent cu Hernandez, iar francezul a înscris pentru 1-2. Şi tot campionul mondial le-a salvat pe gazde în minutele adiţionale, când a stabilit rezultatul final, 2-2.

Milan rămâne pe primul loc în Serie A şi după acest meci. „Rossonerii” au 27 de puncte, cu 3 mai multe decât Inter şi cu 4 mai multe decât Napoli şi Juventus. De cealaltă parte, Parma face 11 puncte şi e pe locul 14 în acest moment.