Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

Mircea Rednic a ajuns din nou la spital! Comunicatul echipei UTA Arad cu privirea la starea de sănătate a tehnicianului

UTA Arad Publicat pe 19 feb 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21497606/1/afc-uta-arad-universitatea-craiova-superliga-superbet-20-12-2023.jpg

Update, luni, ora 17:30

UTA Arad a anunţat că analizele antrenorului Mircea Rednic, care a mers luni dimineaţă la spital, au ieşit foarte bune, astfel că de marţi va reveni alături de echipă.

Clubul arădean precizează că la şedinţa de pregătire de luni, antrenorul principal al echipei, Mircea Rednic, a simţit un disconfort şi o uşoară stare de ameţeală. Având în vedere antecedentele medicale din anul precendent, Mircea Rednic a fost dus la spital de staff-ul medical, acolo unde i s-a efectuat un control amănunţit.

___________________________________________________________________________________________

Informaţiile iniţiale

Tehnicianul echipei UTA Arad, Mircea Rednic, a mers la spital, luni dimineaţă, după ce a ameţit în timpul antrenamentului.

Potrivit aradon.ro, Sorin Botiş şi Daniel Chiorean au mers cu Rednic la spital, unde a fost supus unor investigaţii suplimentare pentru a se vedea cauzele stării în care s-a aflat la antrenament.

Sursa menţionată subliniază că Mircea Rednic se simte bine şi este în afara oricărui pericol.

În august 2023, după meciul cu FCSB, Rednic a suferit un infarct, fiindu-i montat un stent. El a stat internat în spital timp de o săptămână.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele