Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

Mircea Rednic a răbufnit după meciul nebun cu FC Argeş: ”Echipa asta e vânată. Am vrut să retrag jucătorii!”

UTA Arad Publicat pe 8 mai 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21118694/1/academica-clinceni-dinamo-bucuresti-liga-1-casa-pariurilor-3-12-2021.jpg

Mircea Rednic, antrenorul echipei UTA Arad, a fost supărat pe arbitrul Adrian Cojocaru, cel care a acordat trei penaltiuri pentru FC Argeş în meciul de luni, încheiat la egalitate, scor 2-2.

”Echipa asta e vânată. Am vrut să retrag jucătorii!”

”Mă întreb, Cojocaru de ce a mai venit la acest meci? Dacă toate deciziile pe care le-a luat el au fost proaste, de ce a mai venit? Dacă nu era VAR-ul... Ce a mai căutat ăsta? Mai bine puneam doi tuşieri şi ăia de la VAR, de sus, la orice contact decidea VAR-ul... Aici VAR-ul a decis! 

Contact în careu... Păi câte contacte sunt în careu, pentru o asemenea fază să dai penalti! La un meci din ăsta, decisiv. E bătaie de joc. La toate trei... Păi şi la primul, a atins mingea şi după aia a fost... şi la al doilea, o atingere... noi câte faulturi am avut? Şi la Postolachi, l-a omorât ăla. Şi în faţa lui!

În situaţia de faţă trebuie să dai trei-patru goluri ca să fii siguri că o să câştigi! Echipa asta cam e vânată... Am vrut să retrag jucătorii, să vorbesc cu ei, nu să opresc.... Păi ce făceam? Pierdeam cu 3-0. Aşa am făcut un egal. Dacă ei se bucură aşa tare înseamnă că ştiu ceva. Se bazează ei pe ceva!”, a declarat Rednic.

Echipa UTA Arad a încheiat la egalitate luni, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia piteşteană FC Argeş, într-un meci al etapei a 7-a din play-out-ul Superligii. Gazdele au primit trei lovituri de la 11 metri, antrenorul arădenilor a vrut să retragă echipa de pe teren, iar golul egalizator s-a marcat în minutul 90+14.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele