OFICIAL | Neil Lennon, noul antrenor al celor de la Rapid. ”Sper să creez o conexiune puternică între mine şi suporteri” OFICIAL | Neil Lennon, noul antrenor al celor de la Rapid. ”Sper să creez o conexiune puternică între mine şi suporteri”
Natalia Iocsak, prima femeie care a câştigat o etapă din Campionatul Naţional de Drift Natalia Iocsak, prima femeie care a câştigat o etapă din Campionatul Naţional de Drift
Gabriela Ruse a acces în turul doi al calificărilor de la Roland Garros Gabriela Ruse a acces în turul doi al calificărilor de la Roland Garros
Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului
Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"

Mircea Rednic, dezamăgit de remiza cu penultima clasată. ”Nu e posibil să faci greşelile pe care le-am făcut”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 12 feb 2024

UTA Arad a remizat acasă cu FC Botoşani, 2-2, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii. Gazdele eu egalat în inferioritate numerică, în minutul 90.

Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de modul în care elevii săi au abordat partida în unele momente, fiind aproape să piardă partida cu penultima clasată.

”Păcat că nu ne-am creat mai multe şanse. Nu e posibil să faci greşelile pe care le-am făcut pe zonă centrală. Noi am analizat şi am văzut, pe mingi pierdute ei sunt foarte periculoşi, au viteză, au tehnică.

M-am îngrijorat mai mult când a fost eliminarea decât la golul de 2-1. A trebuit să fac schimbări. E un punct, păcat că e a treia şansă pe care am avut-o să ne apropriem.

Poate şi presiune multă, au fost tot felul de discuţii. Jucători care pleacă în ziua jocului, jucători care vin. I-am luat la mână legat de greşelile de la cele două goluri. Ibra nu avea voie să facă asemenea gest la experienţa lui”,