Ultima oră
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

Mircea Rednic, ”Domnul X” al Superligii. ”Nu avem voie să pierdem”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21339410/1/petrolul-ploiesti-uta-arad-superliga-superbet-7-10-2023.jpg

Petrolul Ploieşti a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii, transmis în direct de către Prima Sport 2.

În minutul 15, un gol al Petrolului a fost anulat pentru offside. UTA a rămas în inferioritate numerică în minutul 77, când a fost eliminat Cooper.

Cei de la UTA au bifat al treilea rezultat de egalitate consecutiv. Mircea Rednic s-a declarat mulţumit de deznodământul de la Ploieşti şi a avut un mesaj şi pentru echipa naţională, care urmează să joace două partide cruciale în preliminariile Campionatului European.

”Nu avem voie să pierdem. Eu am încredere, ultima victorie chiar ne-a prins bine pentru moral. E bine să îi sprijinim, pentru că indiferent de cum joacă, spectacol sau nu, important e să câştigăm cele două meciuri.

(n.r. despre meciurile echipei naţionale cu Belarus şi Andorra) Nu o să fie uşor, am văzut ultimul meci şi Belarus nu a jucat rău. Mare atenţie, să le creăm linişte şi să dea Dumnezeu să câştigăm meciurile”,
a spus Rednic, la final de meci.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele