Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

Mircea Rednic şi-a schimbat poziţia cu privire la arbitrajul de la meciul cu FC Argeş. ”Accept primele două decizii de penalty, dar a treia nu am cum”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 12 mai 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21122648/1/fc-universitatea-cluj-uta-arad-cupa-romaniei-semifinale-27-04-2023-1.jpg

Mircea Rednic, antrenorul echipei UTA Arad, a fost supărat pe arbitrul Adrian Cojocaru, cel care a acordat trei penaltiuri pentru FC Argeş în meciul de luni, încheiat la egalitate, scor 2-2.

Experimentatul antrenor şi-a schimbat poziţia. Acesta a dezvăluit că a revăzut partida şi a ţinut să îşi ceară scuze faţă de centralu Cojocaru.

Rednic consideră corecte două din cele trei lovituri de pedeapsă acordate pentru formaţia din Trivale.

”Am analizat Mioveniul la meciul cu FC Argeş şi ştiiţi cine a fost arbitru de centru şi cine în camera VAR? Vă spun eu, Colţescu pe teren şi Cojocaru la VAR. Etapa următoare, cu noi, exact aceiaşi arbitri, dar invers. Adică celor de la Piteşti le dai la aceeaşi brigadă două meciuri la rând. Eu vreau să-mi cer scuze faţă de arbitrul Cojocaru, pentru ceea ce am declarat la final de meci, mai ales că deciziile pe care el le-a luat au fost influenţate.

Accept primele două decizii de penalty, dar a treia nu am cum să o accept. A fost un duel la marginea careului de 16 metri, şi eu am jucat fundaş central şi ştiu ce înseamnă când sari la cap, din inerţie se mai întâmplă să-ţi atingi adversarul”
, a explicat Rednic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele