VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 1-1. ”Câinii” ratează o victorie ce părea facilă VIDEO | FCU Craiova - Dinamo 1-1. ”Câinii” ratează o victorie ce părea facilă
VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare
George Puşcaş, decisiv pentru Bari, în duelul cu echipa lui Marius Marin George Puşcaş, decisiv pentru Bari, în duelul cu echipa lui Marius Marin
Pârvu, sincer după eşecul cu Poli Iaşi: ”Nu este doar Tavi Vâlceanu în echipă, el ne-a scos în mai multe meciuri!”

Echipa masculină de sabie juniori a României este vicecampioană mondială Echipa masculină de sabie juniori a României este vicecampioană mondială

Mirel Rădoi a debutat în Arabia Saudită la trei zile după primul antrenament. Cum s-a terminat meciul cu Al Shabab

Stranieri Publicat pe 27 ian 2023

Mirel Rădoi (41 de ani) a debutat cu o înfrângere, vineri, pe banca saudiţilor de la Al Tai, 1-2 pe teren propriu cu Al Shabab.

Ajuns de doar trei zile la cârma echipei, Rădoi a fost nevoit să cunoască lotul pe repede-înainte, iar lucrurile păreau că vor merge bine în etapa a 15-a a campionatului Arabiei Saudite. Sayoud, din pasa lui Musona, a deschis scorul pentru echipa fostului selecţioner încă din al nouălea minut de joc, dar Carvalho (minutele 18 şi 35) a întors scorul până la pauză şi i-a provocat lui Al Tai a patra înfrângere consecutivă în competiţia internă.

Dacă Al Shabab rămâne implicată cu şanse reale în lupta la titlu (31 de puncte, suficient pentru locul al treilea, la două lungimi sub liderul Al Nassr), Al Tai e mai aproape de retrogradare decât de partea superioară a clasamentului. Echipa lui Rădoi are 18 puncte din 15 meciuri disputate şi ocupă poziţia a noua, cu cinci puncte peste Al Khaleej, formaţia de pe locul al 14-lea, primul retrogradabil.

Etapa viitoare, Rădoi va juca tot pe teren propriu, de această dată contra lui Al Ittihad, formaţia de pe locul al patrulea care tocmai a eliminat Al Nassr-ul lui Ronaldo din semifinalele Cupei Arabiei Saudite.