VIDEO | Sepsi - FCSB 1-2, în direct la Prima Sport 1! Miculescu readuce oaspeţii în avantaj VIDEO | Sepsi - FCSB 1-2, în direct la Prima Sport 1! Miculescu readuce oaspeţii în avantaj
”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid ”Mergem mai departe cu aceeaşi energie”. Mandat cu foarte multe probleme pentru Lobonţ la Rapid
"Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV "Se vorbeşte mai mult despre Rapid, despre CFR! Să nu uitaţi". Oficialul Farului a intrat în direct şi s-a dezlănţuit | VIDEO EXCLUSIV
Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice Un adolescent francez, arestat cu privire la un plan de atentat la La Défense în timpul Jocurilor Olimpice
VIDEO | Florinel Coman, gest emoţionant după ce a marcat cu Sepsi VIDEO | Florinel Coman, gest emoţionant după ce a marcat cu Sepsi
Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată Jaqueline Cristian s-a calificat în turul secund la Madrid. Prestaţie perfectă contra unei jucătoare mai bine clasată

Mirel Rădoi continuă parcursul perfect la Universitatea Craiova. ”Am zis că azi va fi dificil”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2022

Universitatea Craiova a învins duminică, cu scorul de 1-0, formaţia CS Mioveni, într-un meci din etapa a cincea a SuperLigii României. Craiovenii au avut un gol anulat cu sistemul VAR, iar oaspeţii au ratat un penalti în ultimele minute de joc, acordat tot cu sistemul de arbitraj video.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Ivan în minutul 37. În minutul 79, Rivaldinho a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat după consultarea sistemului VAR, pentru un ofsaid. În al treilea minut al prelungirilor reprizei secunde, Antal a ratat un penalti trimiţând în bară.

Mirel Rădoi a tras concluziile partidei şi a punctat faptul că se aştepta ca cei de la Universitatea Craiova să aibă un meci dificil cu Mioveniul.

”I-am obişnuit prost cu victoria cu Zorya, 3-0. Am zis că azi va fi dificil. Mioveni e o echipă organziată, cu un antrenor bun, care se apără bine. Ştiam asta. Am avut o posesie prelungită, dar pasivă.

Am crezut că starea gazonului va fi mai bună. Ne ne-a ajutat deloc. Va fi şi mai greu joi, în Conference League! Să sperăm că vor încerca să remdieze câte ceva până joi”
, a declarat Rădoi, la flash-interviuri.