VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin
VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei” VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”
Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter” Adrian Mutu a fost ”făcut praf” de un jucător de la CFR, care şi-a anunţat plecarea. ”Pentru mine nu are caracter”
VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul” VIDEO | Bîrligea, decisiv în Bănie. Atacantul speră să fie la EURO. ”Eu o să dau totul”
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată

Misiune aproape imposibilă pentru Chelsea! Lukaku nu va evolua în returul cu Real Madrid, din Champions League

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 11 apr 2022

Atacantul echipei Chelsea Romelu Lukaku va rata meciul cu Real Madrid din manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, din cauza unei accidentări la călcâi, informează RMC Sport

Internaţionalul belgian, în vârstă de 28 de ani ani, nu a jucat nici în partida pe care echipa lui a câştigat-o, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 6-0, în faţa formaţiei Southampton, în etapa a XXXII-a a Premier League.

La jocul tur din sferturile Ligii Campionilor, Lukaku a intrat pe teren în minutul 64, în locul lui Christian Pulisic, şi a ratat două bune ocazii de a marca.

Aceste ratări au stârnit noi critici la adresa evoluţiilor sale, considerate destul de slabe (12 goluri în 36 de jocuri), în raport cu preţul plătit, vara trecută, pentru transferului lui de la Inter Milano, 113 milioane de euro, care l-a făcut cel mai scump jucător din istoria clubului.

Antrenorul Thomas Tuchel nu se poate baza nici pe Callum Hudson-Odoi, Ross Barkley şi Ben Chilwell, de asemenea accidentaţi.

Partida Real Madrid - Chelsea va avea loc, marţi, de la ora 22.00. În tur, spaniolii s-au impus cu 3-1. Toată acţiunea este în direct pe Look Sport+