Ultima oră
Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului
Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani
După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid
Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren
Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor
Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara Willner Rivas, căpitanul echipei naţionale a Venezuelei, şi familia sa au fost daţi dispăruţi după cutremurele care au lovit ţara

MM Stoica consideră nemeritat eşecul de la Basel. ”Rezultatul este mai mult decât mincinos”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 7 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FCSB a pierdut în deplasare, scor 1-3, confruntarea cu echipa elveţiană FC Basel, în a patra etapă din faza principală a Europa League.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22228933/1/meme-stoica.jpg

 

Mihai Stoica (60 de ani), preşedintele Consiliului de Adinistraţie de la FCSB, consideră că cei de la FC Basel au obţinut un succes nemeritat.

Oficialul campioanei Superligii este de părere că elveţienii au marcat cu mult noroc, iar cei de la FCSB au irosit ocazii bune.

Rezultatul este mai mult decât mincinos. Practic, dacă scoatem din ecuaţie golul 3, că oricum se terminase meciul la 2-1, au marcat două goluri ultra-norocoase. Noi am marcat o capodoperă în 10 oameni. Am avut 7 suturi pe spaţiul porţii. Unul dintre cei mai buni jucători de pe teren a fost portalul lor.

Noi chiar am arătat foarte bine. Ok, nu toţi. Dar acum să începem să acuzăm, spre exemplu, pe Ştefan Tărnovanu, care cred că, până la meciul de aseară, a fost cel mai bun fotbalist al nostru în toată campania europeană. Nu ai cum să ştergi, cu o greşeală, tot ce a făcut bine până acum.

E un mare câştig. Am văzut că unii spuneau că e slab Basel. Ok, le recomand să vadă, măcar rezumatul, dacă nu au răbdare să vadă tot meciul, Basel – Stuttgart!” a spus oficialul campioanei, la Fanatik.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele